Що таке розмір одягу та навіщо його потрібно знати?

Що таке розмір одягу та навіщо його потрібно знати?

Розміром називається код із букв або чисел, що відповідає параметрам людського тіла, або конкретної частини, для якої призначено одяг, аксесуар, взуття. Він вказується на етикетках речей, є обов'язковим типом маркування. Якщо жінка має стандартний тип фігури, знає свій розмір, одяг може купувати без примірки. У випадку, коли маркування незрозуміле, приміряння краще не нехтувати.

Знання свого розміру особливо актуально при покупках онлайн способом. Якщо є сумніви щодо того, наскільки підійде модель виробу, чи сяде по фігурі, чи не буде тісною, потрібно зробити додаткові виміри. Так ви точно не помилитеся з вибором. Кожен повинен знати, як визначити розмір джинсів, штанів, сорочки та інших видів одягу. 

Розмірні таблиці на допомогу

Якщо річ на фігурі сидить добре, відповідає очікуванням покупця, вона і носиться в задоволення. Для легкого та швидкого визначення розміру використовуються розмірні таблиці. Вони розроблені для зручності пошиття одягу, щоб не виникало запитань ні у виробника, ні у покупця.

Розмірна сітка жіночих виробів у різних країнах своя, параметри можуть відрізнятись. З цієї причини маркування, вказане на бирці виробника не завжди зрозуміле мешканцям інших континентів та країн. Як дізнатися свій розмір одягу за зростом та вагою? Дуже легко – використовуючи розмірні таблиці. Європейські розмірні таблиці спираються на параметри зростання. Тут визначити розмір просто, зазирнувши до таблиці. Величину зростання знає кожна доросла людина. Вітчизняні розмірні таблиці виходять із мірок - кола грудей, талії, стегон.

Для роботи з таблицею слід знати 3 основні показники:

  • - Обхват грудей.

  • - Окружність талії. 

  • - Обхват стегон. 

Невелике уточнення. Можна співвіднести свої параметри з даними таблиці, але визначальним є мірка грудей. Достатньо виміряти обсяг грудей, розділити його навпіл, та дізнатися про свій український розмір. Цим прийомом завжди користуються швачки.

Коли розмір за проведеними вимірами обчислено, потрібно перед вибором або покупкою речей враховувати збільшення на вільне облягання – 2-3 см.

Як визначити розмір джинсів

Джинси – це найулюбленіша і найпрактичніша річ у жіночому гардеробі. Деякі купують джинси частіше, ніж будь-який інший одяг. Щоб правильно вибрати джинси, розміри жіночі обов'язково потрібно знати чи розуміти, як їх обчислити.

Розмір визначається двома основними величинами:

  • - W-повнота. Це коло талії.

  • - L-довжина. Вимірюється за внутрішнім швом. 

Але джинси американського походження, тому величини W і L за умовчанням вказуються у дюймах. 1 дюйм дорівнює 2,54 см. При обчисленні сантиметри слід перевести в дюйми. Слід виміряти обхват талії та довжину внутрішнього шва. Отримані дані розділити на 2,54 після округлити до цілого числа.

Наприклад, обсяг талії становить 72 см. Ділимо на 2,54 – отримуємо 28.35… Округлюємо до 28. У результаті величина W – 28. Довжина по внутрішньому шву вийшла 86 см. Ділимо на 2,54 – отримуємо 33,86… Округлюємо до 34 .Разом, L - 34.

Відомий ще один простий спосіб визначення повноти джинсів. Для цього потрібно від українського розміру одягу відняти постійне число 16. Наприклад, ваш розмір одягу 46. Віднімаємо: 46 - 16 = 30. Ваш результат – W30.

Ну от тепер не страшно підбирати джинси та одяг онлайн способом, а не лише у звичайних магазинах. Якщо речі підібрані правильно за розміром, то вони підкреслюють переваги фігури, приховують її недоліки, є привабливими зовні і зручними в носінні. 

Dilvin Posted by Dilvin